Reyhanlı Ortaokulu´nun eTwinning Başarısı
Reyhanlı Ortaokulu Türkiye genelinde 298 "eTwinning okulu" arasına girmeye hak kazandı.![Reyhanlı Ortaokulu´nun eTwinning Başarısı](/meb_iys_dosyalar/2019_03/20102714_tvinninq.jpg)
Okul Müdürü İzettin AKAN “Reyhanlı Ortaokulunda, kuruculuğunu yaptığımız iki uluslararası proje, üç sosyal sorumluluk projesi(iki ulusal bir uluslararası) ve beş tane de Avrupa ortaklı(uluslararası) olmak üzere toplam da on eTwinning projesi yürütülmektedir.
Bu etiketi alan okullar: Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacak ve eTwinning’ in gelecekteki gelişimine ilham vermek için, eTwinning’ in önde gelen okullarını kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaktır. Aşağıda belirtilen alanlarda öncü olarak tanınacaklardır:
- Dijital uygulamalar
- e-Güvenlik uygulamaları
- Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar
- Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi
- Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi
- eTwinning Okul Etiketini, tüm tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilecekler.
-Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, özel mesleki gelişim programlarına katılmak için davet edilecekler” dedi.
Projelerin yürütülmesinde desteğini esirgemeyen başta Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali ARSLAN’a, Okul Müdürü İzettin Akan’a ve proje sorumlusu Şeyda Şahsuvar’ a teşekkür ederiz.
LINK: https://madmagz.com/magazine/1562906
https://www.ourboox.com/books/reyhanli-ortaokulu-etwinning-projeleri/